ЗАСТОСУВАННЯ ДАТЧИКІВ РОЗЧИНЕНОГО КИСНЮ JUMO НА АЕРОТЕНКАХ ОЧИСНИХ СПОРУД

Для звільнення освітлених вод від мінеральних та органічних забруднюючих речовин, на спорудах очистки каналізаційних стоків, здійснюються етап біологічного очищення.
Біологічне очищення забруднюючих речовин ведеться в аеротенках. У них відбувається контакт стічних вод з організмами активного мулу, в присутності відповідної кількості розчиненого кисню, з наступним відділенням активного мулу від очищеної води у відстійниках.
Роль активного мулу полягає в проведенні біологічного окислення органіки в стічних водах до найпростіших сполук і сорбції.
Найбільш важливим фактором, що впливає на розвиток і життєздатність активного мулу, а також якість біологічної очистки, серед інших, є вміст розчиненого кисню.
Насичення киснем відбувається під час підйому пухирців повітря до поверхні і виникають газліфтовим ефектом, що створює висхідний потік рідини, який створює циркуляцію рідини по перетину аеротенках. Нормоване значення концентрації кисню становить 2мг / л в будь-якій точці аеротенках.
З огляду на той факт, що обсяг і склад стоків змінюється безперервно і залежить від часу доби, то оперативний контроль роботою аеротенків може знизити енергоємність і підвищити якість очищення стоків.
Моніторинг вмісту розчиненого кисню в аеротенках силами хімічної лабораторії, на жаль, неможливий, так як може здійснюватися не частіше 1-2 рази на добу, в той час як концентрація кисню залежить від багатьох параметрів і постійно змінюється.

Таким чином, для контролю подачі повітря в аеротенки за змістом розчиненого кисню необхідно використовувати стаціонарні потокові датчики кисню. За допомогою датчиків виробництва фірми JUMO можна не тільки здійснювати безперервний моніторинг вмісту розчиненого кисню в аеротенках, а й здійснити автоматизацію процесу регулювання.
На сьогоднішній день найбільш поширеними є датчики розчиненого кисню двох типів: амперометричні і оптичні. Обидва цих типу датчиків є в програмі поставок фірми JUMO.
Амперометріческіе датчики мають привабливою ціною, проте вони мають недолік - необхідність регулярного і трудомісткого обслуговування.
Для визначення розчиненого кисню в аераційних системах амперометричним методом фірма JUMO пропонує dTRANS O2 01 - двухпроводной вимірювальний перетворювач концентрації розчиненого кисню (DO).

Особливості:

• просте, надійне обслуговування шляхом заміни модуля
• надійна калібрування по одній точці
• двухпроводной вимірювальний перетворювач
• гальванічна розв'язка вимірювального (DO) і вихідного сигналів (мА)
• пряме підключення до наявних установок (наприклад, до АСУ ТП)
• максимальне виконання може застосовуватися як автономне рішення
• компенсація за температурі, атмосферному тиску і солоності
• setup-програма для зручного конфігурування і документування точки вимірювання
• підсвічування фону графічного дисплея
• великий вибір аксесуарів

Двопровідний вимірювальний перетворювач JUMO dTRANS O2 01 призначений для вимірювання концентрації розчиненого кисню у водних розчинах. Він видає гальванически ізольований вихідний сигнал 4 ... 20 мА, пропорційний змісту розчиненого кисню. За допомогою setup-програми або поставляється за вибором панелі управління і регулювання можна змінювати конфігурацію приладу. Температура вимірюваного середовища може визначатися за допомогою термометра опору Pt1000, а в «стандартному» і «максимальному» виконанні також і перетворюватися в двухпроводной сигнал 4 ... 20 мА. Вимірювання проводиться електрохімічним сенсором, покритим мембраною. Вбудована мікропроцесорна схема враховує фактори температури, тиску повітря і солоності (солевмісту). Сам сенсор виконаний у вигляді модуля, і його можна легко обслуговувати і замінювати.

Оптичні датчики кисню трохи дорожче і дозволяють не тільки підвищити надійність і точність вимірів, але і відмовитися від витратних матеріалів, а також звести до мінімуму технічне обслуговування.

Для визначення розчиненого кисню в аераційних системах оптичним методом фірма JUMO пропонує оптичний датчик ecoLine O-DO.

 Особливості:

• низькі витрати на обслуговування в період експлуатації
• висока точність вимірювання при низьких концентраціях
• швидкий час відгуку
• компенсація за температурі, атмосферному тиску і солоності
• великий вибір аксесуарів
 

Оптичний датчик JUMO ecoLine O-DO призначений для вимірювання концентрації розчиненого кисню у водних розчинах. Завдяки вбудованому передпідсилювач і схемою цифрової обробки сигналу датчик має високу стійкість перед перешкодами. Вбудована мікропроцесорна схема враховує фактори температури, тиску повітря і солоності. Змінні оптичні сенсори скорочують час, необхідний для обслуговування датчика. Калібрувальні дані зберігаються безпосередньо в датчику. Вбудована система "Plug and Play" виключає необхідність повторного калібрування.