ЗАСТОСУВАННЯ ОБЛАДНАННЯ ФІРМИ JUMO У ФАРМАЦЕВТИЧНІЙ ГАЛУЗІ

Вода для фармацевтичної промисловості

 

Отримання води високого ступеня очищення належить до числа найважливіших процесів у фармацевтичній промисловості. Без такої води виробництво більшості активних речовин було б неможливим, оскільки її якість є вирішальною умовою стабільно високої якості готової продукції. Незалежно від того, яка якість води Вам потрібно для Вашого процесу, завдяки продукції JUMO

 

Ви зможете отримати особливо чисту воду, на якість якої Ви завжди зможете покластися. 

Фільтрація

Контроль тиску при фільтрації

Перш ніж вода прямує в установку зворотного осмосу, вона підлягає попередньому очищенню в фільтруючій установці. Це необхідно для того, щоб уникнути засмічення використовуваної при осмосі мембрани, наприклад, частинками забруднень.

Вимірювальний перетворювач перепаду тисків JUMO dTRANS p20 DELTA дозволяє точно відслідковувати зростання перепаду тиску в фільтрувальної установки і таким чином визначати, як довго ще можна використовувати фільтр.

Зворотний осмос

Контроль води високого ступеня очищення в установці зворотного осмосу

Зворотний осмос - технологія, яка використовується сьогодні в усьому світі для отримання води високого ступеня очищення. Вона заснована на принципі зрівнювання концентрацій двох рідин з різною вихідною концентрацією, розділених напівпроникною мембраною, під дією осмотичного тиску.

JUMO відкриє Вам різні можливості контролю за цим процесом за допомогою відповідають гігієнічним вимогам датчиків і вимірювальних перетворювачів.

Вимірювальні перетворювачі електропровідності забезпечують температурну компенсацію згідно ASTMD1125-95 і контроль граничних значень згідно USP (, питома електропровідність води).

 

Дистиляція

Отримання ультрачистої води для ін'єкцій шляхом дистиляції

У Європі для отримання води для ін'єкцій Європейська фармакопея наказує використовувати дистиляцію. Однак і в США також застосовується майже виключно дистиляція. Це пояснюється високою якістю одержуваної таким способом води з точки зору змісту мікробіологічних забруднень. Для дистиляції попередньо очищена (наприклад, за допомогою іонообмінника) вода підігрівається раніше отриманими водяною парою, після чого під тиском подається у випарник для дистиляції.

Контроль температури при дистиляції

Температура в процесі дистиляції є одним з найважливіших параметрів. На підставі кривої тиску пара рідин в залежності від тиску встановлюється температура, при якій рідина закипає. JUMO пропонує для Вашої установки для отримання води високого ступеня очищення спеціальні датчики температури c шорсткістю поверхні ≤0,8 мкм у виконанні з нержавіючої сталі (316L). Датчики температури мають малим часом відгуку і можуть бути оснащені необхідними гігієнічними підключеннями (наприклад, затискачем або приварний сполучної муфтою).

Контроль тиску при дистиляції

Тиск в цьому процесі відіграє не менш важливу роль, ніж температура. Змінивши його, можна знизити точку кипіння рідини, що підлягає дистиляції, завдяки чому весь процес відбувається при більш низькій температурі. Це, з одного боку, забезпечує Вам високу надійність технологічного процесу.обробку, що щадить води, а з іншого - дозволяє заощадити енергію. Ідеальним для цього випадку застосування є изме-рительного перетворювач технологічного тиску з нержавіючої сталі JUMO dTRANS p20, який бла-цію своєї точності забезпечить Вам високу надійність технологічного процесу.

 

Резервуар для води

Контроль рівня заповнення і температури в резервуарі для води

Для зберігання дистильованої води для ін'єкцій в гарячому стані згідно з європейською фармакопеї запропонована мінімальна температура 70 ° C. Дотримання цієї нижньої межі температури необхідно не тільки безперервно контролювати, а й документувати, для чого найбільш підходить екранний реєстратор даних JUMO LOGOSCREEN fd. Він дозволяє надійно реєструвати технологічні параметри і архівувати їх із захистом від несанкціонованого доступу. Крім того, електронний екранний реєстратор даних має кілька додаткових функцій: онлайн-візуалізація, різні види контролю граничних значень, віддалене аварійне оповіщення, а також одночасна реєстрація трьох незалежних один від одного циклічних процесів.

 

Матеріал взято зі статті автора: Dipl.-Ing. Christina Hoffmann, Market Segment Manager Pharma & Food