Використання рефлексних рівнемірів фірми TECFLUID на багатокорпусних випарних установках цукрового виробництва.

Використання рефлексних рівнемірів фірми TECFLUID на багатокорпусних випарних установках цукрового виробництва.

У системах автоматичного керування багатокорпусною випарною установкою важливе місце займає вимірювання рівня соку. Традиційно, рівень в корпусах випарної установки вимірюється буйковими рiвнемірами, дані вимірювання якого залежать від точності завдання щільності і температури продукту, що особливо помітно в режимах пуску. Альтернативним рішенням є застосування рефлексних рівнемірів.

З метою пошуку надійного рівнеміра на ПАТ «Теофіпольський цукровий завод», власними силами технічного відділу заводу були проведені дослідно-промислові випробування рівнеміра LTDR виробництва фірми TECFLUID (Іспанія). Даний рівнемір може комплектуватися різними зондами: стрижневий зонд, коаксіальний зонд і тросовий зонд. Прилад може застосовуватися для широкого діапазону рівнів до 20 000 мм з абсолютною похибкою ± 3 мм, і це досить для випарного апарату цукрового виробництва. Зонди виготовлені з нержавіючої сталі 1.4404 / 316l. Схема електричного з'єднання 4-х дротова. Напруга харчування 12.30В пост. струму. Вихідний сигнал рівнеміра 4-20мА. Є додатковий вихід для сигналізації попередньо запрограмованого значення рівня.

Для дослідно-промислових випробувань ТОВ "КСК-автоматизація" надала рефлексний рівнемір LTDR з гнучким тросовим зондом діаметром 4 мм і довжиною зонда 4000мм. Випробування проводилися з 15.10.2012 по 21.12.2012 року в складі системи автоматичного управління багатокорпусної випарної установкою. Прилад був встановлений на 3-й корпус.

В процесі експлуатації рівнеміра LTDR, було виявлено, що такі характеристики середовища як щільність і температура соку, а також тиск, в корпусі випарної установки не впливають на показники приладу. Також було відзначено, що настройки приладу гнучкі, зручні та інтуїтивно зрозумілі. Випробуваний рефлексний рівнемір показав, що працює відмінно, має хорошу чутливість і точність, швидко реагує на зміну величини рівня в корпусі установки. За весь час використання рефлексного рівнеміра LTDR негативних відгуків і зауважень не було. За результатами попереднього використання рефлексний рівнемір LTDR отримав відмінну оцінку від працівників відділу КВПіА, які обслуговували прилад. Саме він рекомендований для встановлення на багатокорпусних випарних установках цукрових заводів.

Куценко О.М. (ТОВ «КСК-автоматизація»)

Павлюк В.В. (Керівник відділу КІПтаА, ПАТ «Теофіпольський цукровий завод»)