УСТАТКУВАННЯ JUMO В ОЧИЩЕННІ СТІЧНИХ ВОД

Компанія JUMO пропонує комплексні рішення для гідротехнічних систем і систем очищення стічних вод. 

Мабуть, найважливішим процесом  водопідготовки вважається підготовка питної води. За даними ЮНЕСКО, в багатьох частинах світу постачання населення питною водою є великою проблемою. Запаси води на нашій планеті обмежені, тому використовуються всі можливі джерела. А якість питної води безпосередньо залежить від обраних технологій і засобів очищення. Найбільшу частину питної води отримують з грунтових вод. При підготовці питної води з стічних вод використовується метод флокуляції, суть якого полягає в зменшенні кількості помутнінь. При використанні даного методу відбувається коагуляція з води найтонших зважених або колоїдних речовин, які можуть осідати або фільтруватися. А що утворюються при цьому тверді речовини або осад можуть бути відокремлені за допомогою процесу седиментації. Завершальними етапами йдуть фільтрація і дезінфекція. 

Іншим джерелом отримання питної води є морська солона вода. В даному випадку використовуються вже інші методи очищення, а саме знесолення. Основним елементом установок зі знесолення морської води є блок зворотного осмосу. При зворотного осмосу морська вода під великим тиском пропускається через напівпроникну мембрану, яка діє як фільтр, пропускаючи тільки іони і молекули певного типу. 

Якість питної води визначають кілька істотних параметрів. Одним з найважливіших таких параметрів є величина рН, яка для питної води повинна знаходитися в діапазоні 6.5-9.5. А вимір значень рН в питній воді проводиться за допомогою рН-электродів в комплекті з вимірювальним перетворювачем. 

У разі отримання питної води з морської води, необхідно контролювати електропровідність, яка показує ступінь знесолення. Індуктивний вимірювальний перетворювач вимірює електропровідність до входу води в блок зворотного осмосу і після виходу з цього блоку. Крім того, в установках знесолення необхідно безперервно вимірювати висоту заповнення фільтрувального резервуара, для чого використовується датчик рівня. Найкраще підходять датчики рівня з керамічної ємнісний вимірювальної осередком. А надійне функціонування установки зворотного осмосу і контроль тиску забезпечує перетворювач тиску

Як нам відомо, найбільш поширеним засобом дезінфекції, що використовуються при приготуванні питної води, є хлор. І дуже важливо контролювати 

 

концентрацію дезінфікуючих засобів. В якості відповідних вимірювальних приладів найкраще підходять амперометричні осередки для визначення вмісту, вільного хлору, діоксиду хлору, озону з вимірювальним перетворювачем / регулятором. У різних виробничих і технологічних процесах виникає потреба в особливо чистій воді. Так, у фармацевтичній промисловості, без неї було б неможливим виготовлення більшості активних речовин, оскільки висока якість особливо чистої води є умовою виробництва кінцевого продукту стабільно високої якості. Контроль якості особливо чистої води на основі значень електропровідності є самим безпечним і надійним методом. 

Для реєстрації показників вимірюваних величин з метою подальшої їх оцінки використовуються екранні реєстратори. Це простий і надійний спосіб фіксування і збереження необхідної інформації.